ידע ויראלי

נמצאים בבידוד? התבטלו תכניות בגלל המצב?

נצלו את המצב ותקחו את ההזמנות ללמוד משהו חדש ולפתח את עצמכם!

שרונהאב - מרכז הנוער ליזמות וחדשנות של עיריית תל אביב

ריכז עבורכם אתרים, קורסים דיגיטליים ועוד מקורות שווים כדי ללמוד משהו חדש!

campus il logo

קמפוסIL

פרויקט משותף של המשרד לשוויון חברתי והמועצה להשכלה גבוהה.

מגוון רחב של קורסים דיגיטליים חינמיים, בכל מיני נושאים - קורס פייתון, קורס ערבית מדוברת, קורס הכנה לפסיכומטרי, איך לנהל משא ומתן ועוד! הקורסים נבנו על ידי מיטב האוניברסיטאות והמכללות בישראל, חלק אפילו מקנים נקודות זכות אקדמאיות!

זווית בחינוך

זווית בחינוך

 

 

אתר ידע ומידע המיועד למורים, אך מכיל בתוכו מגוון רחב של נושאים מדעים  וסביבתיים, עודות חוקדים ומדענים ישראלים ופעילויות לימודיות מגניבות.

inanutshell.jpeg

In a Nutshell

 

ערוץ יוטיוב שמעלה סרטוני אנימציה שמתמצתים כל מיני נושאים מסובכים, החל ממושגים באסטרונומיה ופיזיקה, ועד הסברה של עמדות ונושאים חברתיים. מומלץ בחום!

*הסרטונים באנגלית.

ted logo

TED

 

 

באתר טד תמצאו אלפי הרצאות מרתקות על כמעט כל תחום שתרצו, משורת מרצים מרשימה מאוד. ההרצאות הינם באנגלית אך יש לחלק גדול מהן כתוביות בעברית.

מוטו של טד הוא "Ideas Worth Spreading"', כלומר רעיונות שכדאי להפיץ.

נקודת מבט לוגו

נקודת מבט

 

 

למי שמתעניין בצילום והרחבת הידע שלו בתחום מוזמן לצפות  סדרת סרטונים חינמים העוסקים ביסודות הצילום, מטעם בית הספר לצילום 'נקודת מבט'. 

אאוריקה לוגו

אאוריקה

"אאוריקה" היא אנציקלופדיה שונה מאנציקלופדיות אחרות שאתם מכירים. כולם מכירים את ויקיפדיה, שהיא מקור מידע מופלא ומלא מידע ותוכן, מקום נפלא להגיע אליו כשאנחנו מחפשים משהו.

תוכלו למצוא באאוריקה כל נושא שתחפצו בו, ותוכלו ללמוד עליו בצורות מגניבות ושונות

khan.jpeg

Khan Academy

אתר שמייצר ומעלה מבחר עצום של קורסים ושיעורים חינמיים על נושאים רבים - מתמטיקה לכל הרמות והכיתות, היסטוריית האומנות, סטוריטלינג, יזמות, ניהול כספים אישי ועוד. האתר העולמי הינו באנגלית, אך יש גם פרוייקט של תרגום ודיבוב חלק גדול מהסרטונים לעברית, ואפילו קורסים לבגרויות במתמטיקה.

C logo

Codecademy

 

 

אתר ללמידת תכנות. באתר מגוון רב של קורסים אינטרקטיבים ללמידת שפות תכנות, כמו פייתון, ג'אבה, HTML ועוד. *כל הקורסים באנגלית *חלק מהקורסים מאחורי תשלום.

google logo

google

 

 

קורסים מקצועיים של גוגל. הדרכות חינמיות ומגוונות שעוסקות סביב קיום עסק וקריירה, לדוגמא, איך להתקבל לעבודה הבאה, שיווק דיגיטאלי ועוד. הסירטונים מהם לומדים אומנם באנגלית אבל יש כתוביות והתרגול והאתר עצמו עברית. 

לוגו_STEP_BY_STEP

step by step

 

 

אתר אשר מנוהל ע"י אלסי זילסמן, האתר נועד לתת כלים פרקטיים לחיים, ידע ומיינדסט שלא לומדים בבית ספר. 
אליס אומרת:"המטרה שלי היא להביא כמה שיותר אנשים, למקום טוב יותר בחיים שלהם ולתת להם השראה"